Держана служба з надзвичайних ситуацій України (ДСНС) спільно з мобільними операторами розгортають нову систему оповіщення із використанням технології Cell broadcast — повідомлення одразу виводитимуться на екран телефону з гучним попереджувальним сигналом.

Cell broadcast

Cell Broadcast — функція мережі GSM, що дозволяє мобільному оператору передавати різноманітну інформацію, що може бути відображена на дисплеї мобільного телефону.

Відтепер головні українські оператори об’єдналися, щоб допомагати людям вчасно уникнути небезпеки: Vodafone, Kyivstar та lifecell запускають нову функцію на випадок надзвичайних ситуацій або інших небезпечних подій та послідовність дій у цих ситуаціях.

Сигнал надходитиме навіть якщо ви заблокували телефон, або ж знаходитесь у місцях, де не надто хороша мережа.

“Це робиться для оперативного інформування населення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій або інших небезпечних подій та послідовність дій у цих ситуаціях. Абонентам Київстар найближчим часом почнуть надходити тестові повідомлення від DSNS”, — повідомили у ДСНС.

Першими тестуватимуть опцію кристувачі оператора “Київстар”.

Невдовзі абонентам надходитимуть тестові повідомлення, які відкриватимуться поверх усіх вкладок, відкритих на телефоні.

Поки не відомо, чи повідомлятимуть таким чином про повітряну тривогу в регіоні, чи ці смс-ки стосуватимуться якихось інших загроз, а не ракетного удару.

Одне повідомлення Cell Broadcast може одночасно дістатись до великої кількості телефонів. Ця технологія широко використовується з 2008 року основними операторами мереж в Азії, США, Канаді, Південній Америці та Європі.

Фото: Instagram