Grand Kiev Ballet завершили квітневий благодійний «Тур солідарності» на підтримку України, який був ініційований Олександром Стояновим і пройшов 16-ма містами Норвегії.

Під час туру артисти збирали кошти для українських дітей, а також розповідали правду про війну в Україні — вистави розпочиналися з короткого інформаційного відео і закінчувалися тим, що вся зала стояла під гімн нашої країни.

Одну із вистав «Туру солідарності» в Осло відвідали король Норвегії Гаральд, мер Осло Маріанна Борген, президент норвезького парламенту Масуд Гараххані і депутат парламенту Гурі Мелбі.

Зі своєю промовою до уряду і норвезького народу звернулися й самі артисти балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов, яких війна застала на закордонних гастролях, далеко від дому і дітей.

“Як і весь цивілізований світ, члени Grand Kiev Ballet шоковані злочинами проти людства, які відбуваються на нашій Батьківщині. Сьогодні ми на інформаційній передовій. Ми розповідаємо глядачам, які до нас приходять на спектакль «Жизель», про реальну війну в Україні. Норвежці демонструють солідарність із українським народом, купуючи квитки на спектаклі, адже частина коштів від продажу квитків іде на підтримку українських дітей, в організацію «Врятуйте дітей». За місяць ми відвідали 16 міст Норвегії.

Також солідарність демонструють реальні дії Норвегії, яка у квітні передала Україні протиповітряні ракетні системи Mistral, 4000 протитанкових ракет, захисне обладнання та багато іншого. Норвегія вперше відступила від свого принципу з 1959 року не постачати зброю країнам, що воюють», — розповів Олександр.
Grand Kiev Ballet

Також Катерина Кухар та Олександр Стоянов танцювали у благодійному Гала-концерті на підтримку України у Гранд опера. Всі виручені кошти від продажу білетів, майже 300 000 євро, артисти відправили Alliance Urgences Ukraine.

Фото: Instagram