З 2 по 5 грудня в курортному місті Трускавець пройшов вже четвертий пісенний конкурс пам’яті видатного Мусліма Магомаєва.

Перший же день конкурсу зустрів учасників та членів журі приємною сніжною погодою, яка не просто прикрасила свято талантів, але й додала йому зимового шарму. Попри «сніг по коліно», вже об 11-й годині ранку, без затримки, було розпочато перший конкурсний день. В такій казковій атмосфері пройшов і другий день змагань, а потім і гала-концерт учасників у Палаці культури імені Т.Г.Шевченка, який став культурним відпочинком для трускавчан та відпочиваючих.

А конкурс дійсно міжнародний. Цього року, як і в попередні, до українських співаків приєдналися виконавці з інших країн – Казахстану, Азербайджану та Китаю. Вісімнадцять чудових, молодих та талановитих майстрів співу два дні змагалися за визнання та грошові премії, якими нагороджують переможців конкурсу. Проте змагалися – це якось неправильно сказано. Артисти дарували свято музики всім, хто завітав на їх виступи, а самі отримували задоволення від сцени та співу. А як могло бути інакше, адже за дні конкурсу вони знайшли нових друзів серед колег по сцені.

Оцінювання майстерності виконавців цього року журі проводило в більш розширеному складі. Так, до постійних членів журі, пана Олександра Дяченка, пані Людмили Божко, та голови журі пана Гурбаналі Аббасова, приєдналася народна артистка Азербайджану Гюльназ Ісмаїлова. Два дні вони уважно слухали та видивлялися талантів з-поміж талантів, які відвідали чарівний Трускавець. І своє рішення 4 народні артисти оприлюднили вже під час заключного гала-концерту.

Так, переможцями конкурсу та володарями першої премії в розмірі 1000 доларів США було визнано одразу двох учасників: неперевершену за вродою та мистецтвом виконання Дарію Назимчук та одного з гостей України, азербайджанського баритона Урфана Джафарова.

Другу премію в розмірі 750 доларів США поміж собою розділили українські виконавці Соломія Павленко та Володимир Морозов, який до речі приїхав конкурувати навіть зі своєю дівчиною Анастасією Федоренко. Наразі сильнішим виявився чоловік.

А третю премію цього року розподілили гості України. Так, 500 доларів було розділено між чарівним голосом з Китаю Лю Куо, асистентом-стажистом Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, та голосом теплого Казахстану Єрмеком Берімжановим.

Окрім основних призів, учасники отримали додаткові бонуси та призи від партнерів та спонсорів конкурсу.

Приз від видавничого дому Media Light Group (газети «Таємниці зірок», «Історії з життя», «Жіночі історії» тощо, а також журнал Enjoying Club) в розмірі 10 000 гривень отримала солістка з Хмельницького Ірина Федоровьска. Ірина вже вдруге бере участь в конкурсі пам’яті видатного маестро. Два роки тому, під час другого конкурсу, Ірині трохи не вистачило, проте цього року вона здивувала представників компанії своїм значним професійним ростом. Крім того, Ірина також була відзначена представником посольства Азербайджанської Республіки в Україні і Надзвичайного та Повноважного Посла Азербайджанської Республіки в Україні Ельміри  Ахундової, в особі третього секретаря із гуманітарних питань посольства Тарани Садігової. Окрім премії у розмірі 300 доларів США, Ірина Федоровьска отримала цінний подарунок, а саме азербайджанський килим ручної роботи.

Ще один важливий приз – від продюсерського центру Ірини Самсоненко – отримав один з переможців конкурсу Урфан Джафаров. Тепер Урфан має унікальну можливість виступити на всесвітньовідомій сцені Карнегі-Хол в Нью-Йорку, на якій виступали навіть не всі видатні співаки світу. Свого часу, допомогою пані Ірини вже скористався соліст Національної оперети України Дмитро Воронов, і скористався на відмінно. Тепер черга перейшла до Урфана Джафарова прийняти руку помочі, як про це сказала пані Ірина зі сцени під час вручення свого призу, та пройти цей шлях до олімпу світової сцени.

Володарями призів від часопису «Київ дипломатичний» & Kyiv Diplomatic Magazine та сертифікатів на відпочинок в елітному комплексі Edem Resort Medical&SPA, одержаних з рук головної редакторки Антоніни Ліннік, стали Урфан Джафаров (Азербайджан), Лю Куо (Китай) та Дарія Назимчук (Україна).

Крім цього, конкурсантам були вручені ще багато додаткових призів та заохочень від партнерів конкурсу: від підготовки матеріалу в провідних виданнях України, фотосесії від неперевершеного фотографа Віктора Ковалевського, до сертифікатів на відпочинок та запрошення на 10-й, ювілейний, кінофестиваль «Корона Карпат», який проходить так само в місті Трускавець.

Проте сама подія – це не просто конкурсні дні, відбіркові тури та гала-концерт. Організатори, в особі чарівної Наталії Кудряшової та пана Гурбаналі Аббасова, зробили все, щоб перебування учасників в Трускавці було приємним та різноманітним. Цікаво було всім, навіть тим, хто був вже не в перше. Адже і сам Трускавець трохи змінився. Зі слів міського голови Трускавця, пана Андрія Кульчинського, саме перед початком конкурсу місто було двічі внесено до книги рекордів України. По-перше, рекордною стала одна з вулиць Трускавецької громади в селі Орів, її відзначили як найдовшу в Україні (14 кілометрів). Щоправда, вона поки не заасфальтована, проте і те вирішиться. А по-друге, в місті відкрили музичний сквер на території школи мистецтв, перший і єдиний в усій Україні.

Крім того, учасників та гостей конкурсу всі дні гостинно вітали та пригощали стравами азербайджанської та української кухні то на заміській базі «Крутогор», то в ресторані «Султан», то в заміському відпочинковому комплексі «Козацька слобода Раковець», що побудовано в етнічному стилі. Під час відпочинку конкурсанти мали змогу проявити себе з іншої сторони – виконували позаконкурсні твори у невимушеній атмосфері, чим могли також впливати на вибір партнерів, які обирали свого фаворита.

Також конкурсанти дали концерт для відпочиваючих в готельно-курортному комплексі «Карпати», який є однією з візитівок міста. Для відвідувачів комплексу кожен день проводиться гарна культурна програма, а ще вони мають тут можливість правильно оздоровитись. Окрім лікування мінеральними водами, якими багатий Трускавець, ГКК «Карпати» одним з перших запровадив програму пост-COVID-ної реабілітації. І зробив це на найвищому рівні, для чого навіть було придбане необхідне та доволі коштовне обладнання в Німеччині.

Зустріч директора ГКК “Карпати” Лева Грицака з журналістами

Але все доходить фіналу. Так і цього разу три дні промайнули як один. А організатори вже дивляться вперед, адже вже через рік буде проведено п’ятий Міжнародний конкурс вокалістів пам’яті Мусліма Магомаєва, який відбуватиметься в рік 80-річчя видатного співака.

Фото: Віктор Ковалевський