Співак Віталій Козловський від початку війни залишився в Києві та через творчість і під звуки сирен та вибухів показав реалії української столиці в новому кліпі на пісню “Інша весна”.

Козловський
Віталій Козловський

Відео, зняте біля зруйнованих ворожими авіаударами будинків, вже з’явилося на Youtube-каналі виконавця.

“Це повстанська пісня, її автори — Йосип Струцюк та Вадим Гаркавий. Вона була написана у 1985 році і має дуже цікаву історію. Автори надихнулися на її написання після перегляду світлин з Волині 40-50-х років. Там тоді точилися кровопролитні бої, а на світлинах поряд з мужніми вояками української повстанської армії — привітні та вродливі дівочі обличчя. Вони не пошкодували своєї молодості та життя, щоб боротися за вільну Україну.

І сьогодні рядки цієї пісні — у саме серце. Наші прекрасні люди, які планували жити, будувати, працювати, створювати сім’ї, народжувати дітей, мужньо стали на захист нашої України від кривавого окупанта”, — розповів Віталій Козловський.

Це не відеокліп у звичному розумінні цього слова, а швидше оперативна хроніка, кожен кадр якої — живий та чесний.

Козловський говорить, що теперішні руйнування настільки жахливі, що без болю дивитись на це не можна.

“Неможливо повернути людей, яких вже немає. Ця відеоробота – це крик душі кожного українця та звернення до всього світу – бути небайдужими до цього геноциду та нашого горя”, — зазначив співак.

Поки проходив процес знімання, підходили люди, ділились страшними щемливими історіями.

Чоловік в літах спав у своїй квартирі, коли прилетіла ворожа ракета. Квартиру, як і весь під’їзд, зруйнувало повністю. Його завалило. Дивом вибрався з-під уламків живим.

Улюблена кішка загинула — її сильно кинуло об стіну від ударної хвилі. Розповідає про сусідів — не всі з них пережили цей удар. Тепер він живе  у знайомих і щодня приходить дивитись на те, що лишилось від колишнього спокійного життя.

“Розговорилися з ним. Світла людина та оптиміст, вірить, що все відбудуємо, головне – Перемога України! Ось такі наші люди, щирі, сильні, світлі, незламні. З такими людьми ми все подолаємо!” — ділиться Віталій Козловський.

У будинку, що зазнав руйнувань від ракетного удару, повністю впала стіна. На землі — глибока воронка. Довкола — чорні скелети обгорілих автомобілів, уламки меблів, усе те, що колись було чиїмись улюбленими речами, частинками мирного щасливого життя.

Люди ходять по руїнах, у надії знайти рідні серцю дрібниці. Тепер життя можна вмістити в одну невелику сумку.

Але попри жахливу розруху навкруги, українці тримаються оптимістично і не падають духом, життя продовжується…

Фото: Instagram