Міни і вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів — цей жах триває і зараз під час війни, а тому важливо навчитися розпізнавати небезпечні предмети.

міни
Обережно, міни

Небезпека, яку несе в собі використання цього виду озброєнь, має більш серйозні і більш тривалі соціально-економічні наслідки як для мирного населення, так і для тих, хто використовує цю зброю у своєму арсеналі.

Декілька загиблих щороку — це трагічна реальність після завершення воєнних дій.

Після звільнення деяких районів та територій нашої країни від російських військ, постало питання про мінування. Залишилось безліч пасток, у які легко можна потрапити: побутова техніка, двері та вікна, навіть іграшки та пастки на газонах.

Якщо вибухові пристрої та міни серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобну вибухівку, що може з’явитися на вулицях міст і селищ, розпізнати набагато складніше.

Фахівці цивільного захисту рекомендують вчителям і батькам обов’язково проводити з дітьми бесіди щодо поводження з невідомими предметами і пристроями.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою заборонено:

• наближатися до предмета;

• пересувати його або брати до рук;

• розряджати, кидати, вдаряти по ньому;

• розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет;

• приносити предмет додому.

Якщо ви знайшли вибухонебезпечний предмет — одразу повідомте про виявлення підозрілого предмета в поліцію або в рятувальну службу.

Як виглядає небезпека:

1. Фугасна протипіхотна міна натискної дії


2. Осколкова протипіхотна міна кругового ураження


3. Осколкова протипіхотна міна направленої дії


4. Фугасна протитанкова міна


5. Осколкова протипіхотна міна кругового ураження


6. Фугасна протипіхотна міна натискної дії


7. Осколкова протипіхотна міна

Задля безпеки та обізнаності у питаннях мінної безпеки, потрібно знати інформацію про найбільш поширені вибухонебезпечні предмети, а також характеристики їхніх загроз — це може зберегти життя.

Фото: Instagram