Війна вносить свої правила в наше життя і зараз важливо знати ці правила, щоб не наражати себе та своїх дітей на небезпеку, особливо перебуваючи за кордоном.

Важливо

Багато жінок мусили покинути свої домівки та виїхати в інші країни, щоб захистити себе та дітей, але за межами України вони також не в повній безпеці. Для торговців людьми війна в Україні не є трагедією.

Навіть у мирний час в Україні та сусідніх країнах активно діють угруповання, що займаються торгівлею людьми. Війна стала ідеальним прикриттям для розвитку їхнього злочинного бізнесу.

Важливо знати про можливу небезпеку та дотримуватися простих правил.

10 правил безпеки від ЮНІСЕФ і МВС України

1. Заздалегідь зробіть фото всіх документів, які засвідчують вашу особу і дитину. Збережіть копії цих документів у вашій електронній пошті, щоб мати до них доступ навіть у разі втрати телефону.

2. Нікому не залишайте свій паспорт або документи своєї дитини (в заставу, для “оформлення документів”, реєстрації або з інших причин).

Важливо знати 10 простих правил безпеки

3. З незнайомими людьми зустрічайтеся тільки в людних місцях, якщо така зустріч потрібна. Попередьте знайомих про те, куди ви пішли та з ким повинні зустрітися.

4. Постарайтеся постійно бути в контакті з дитиною. Тримайте за руку на вулиці, не відходьте від коляски – в натовпі або в приміщеннях з великою кількістю людей.

5. Не залишайте своїх дітей з незнайомими людьми, якщо вони не є представниками влади приймаючої сторони або волонтерами. Залишати дитину можна тільки в офіційних спеціально призначених для цього центрах, які надають послуги для дітей і батьків – дозвілля, освіту або інші.

6. Важливо проговорити з дитиною план дій, якщо вона загубиться:

• залишатися на тому місці, де це сталося

• звертатися за допомогою тільки до людей у формі

• не панікувати

• нікуди не йти з іншими дорослими, якщо вони не представники поліції або іншими людьми у формі (соціальні працівники, лікарі й так далі).

7. Довіряйте тільки офіційним представникам влади, державних або міжнародних організацій, або волонтерам приймаючої сторони. Зазвичай вони одягнені у форму, мають бейдж або знаходяться в офіційних установах. Не соромтеся попросити пред’явити документ, який підтверджує приналежність до організації.

8. Попіклуйтеся, щоб в кишені дитячого одягу була записка з інформацією про дитину (ім’я, прізвище, рік народження, контакти близьких родичів, інших людей, медичні потреби, якщо вони є). Якщо дитина досить доросла – попросіть її запам’ятати цю інформацію.

9. Користуйтеся офіційними джерелами інформації для отримання допомоги в країні призначення, а саме:

• Офіційний сайт посольства та консульства України в країні вашого перебування, їх представництва в соціальних мережах, які обов’язково верифіковані (синьою галочкою)

• Міграційні служби та міжнародна організація з міграції.

• Міністерство закордонних справ і внутрішніх справ

• Управління соціального забезпечення та страхування в країнах перебування.

10. Якщо ви або ваша дитина в небезпеці – телефонуйте місцевим екстреним службам і звертайтеся в посольство України в країні призначення.

Важливо знати, що лінія екстреної допомоги в ЄС – 112.

Фото: Instagram