24 квітня православні та греко-католики святкують Великдень, але відзначати одне з найбільших християнських свят цього року доводиться в умовах війни.

Великдень

Через військовий стан та небезпеку багато церков, священнослужителів, голів обласних центрів і міст просять українців не відвідувати богослужіння на Великдень фізично. Окрім того, мільйони українців опинилися за кордоном, часто у містах, де немає православних храмів.

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній пояснив, як проходитеме традиційне богослужіння на Великодень в умовах коменданського часу та війни в Україні.

“Звичайно ми чули, що Росія готує провокації, особоливо це стосується східного регіону. Але не потрібно панікувати і легковажити також. Кожен бажаючий повинен мати можливість освятити паски і пасхальні приношення. Традиційно богослужіння проходить в ночі з суботи на неділю, але у всіх регіонах буде комендантська година. У нас є розпорядження, що священники і єпископи на місцях можуть самостійно вирішувати, в який час здійснювати пасхальне богослужіння. Тобто це може бути не в ночі, можна проводити і вранці в неділю”,— розповів Епіфаній.

Зазвичай на Великдень богослужіння розпочинається опівночі, але у зв’язку з тим, що майже у всіх регіонах України запровадили комендантську годину, то у багатьох церквах служби розпочнуться після її закінчення — вранці.

Паски можна буде освятити напередодні свята, у суботу, а той, хто хоче долучитися до нічного богослужіння, зможе це зробити онлайн. Також буде можливість освятити паски вранці у неділю.

Богослужіння пройдуть за традиційним сценарієм. Звісно, в церквах згадають війну та загиблих під час неї людей.

Фото: Instagram