Вербна неділя — одне з головних християнських свят, яке настає рівно за тиждень до Великодня і цьогоріч відзначатиметься 17 квітня, а з 18 квітня розпочнеться Страсний тиждень.

Вербна неділя

Гілки верби символізують пальмові гілочки, якими юдеї вітали Ісуса, коли він входив до Єрусалиму. В Україні пальми не ростуть, тому їх замінили на вербу, зробивши символом нового життя та пробудженням після довгого сну.

У цей день заведено вітати одне одного зі святом, відвідувати святкову службу в храмі та освячувати гілочки верби, але в умовах бойових дій іти до церкви не бажано в деяких областях України.

Вербна неділя принесе мир

Найкращий спосіб поринути у світлу атмосферу свята – подивитись службу онлайн. Такі трансляції запускатимуть чимало церков.

Кожен українець навіть вдома може помолитися за мир, захист дітей та щасливу долю України і нехай Вербна неділя принесе надію.

Вербна неділя

Молитви у Вербну неділю

Молитва за мир

Господи Боже наш, сильний і міцний у битві, Тебе на допомогу, недостойні, закликаємо і смиренно молимо: прости милостиво руку Твою і покрий країну нашу від війни, лихоліття та страждань.

Не на лук свій сподіваємось, і не зброя наша врятує нас, але про Твою всемогутню допомогу благаємо: збережи Вітчизну нашу у світі, пом’якшити милістю Твоєї серця ворогів очерствілі, злі наміри їх відверни, молимося Тобі, Великодержавний Царю, вислухай нас і помилуй.

Поглянь із небес, Владико, і не дай ворогам нашим меч свій підняти, і лук свій натягнути, щоб вразити нас — бідних рабів Твоїх, що славлять тебе православно.

Незабаром змінюй скорботу нашу на радість, а біду на твердий світ. Не допусти страждань матерів і сліз дитячих, а їхні молитви за нас грішних і непотрібних прийми як кадило запашне перед Престолом величності Твоєї, підносячи Україні наш мир і спокій.

Сердечно молимося Тобі, Благодійнику Милостивий, вислухай нас і помилуй. Амінь

Молитва для захисту дітей

Всемогутній Боже, вручаю своїх дітей Твоєї могутній опіці та охороні! Охорони, Господи, від усього, що може завдати шкоди їх здоров’ю або зазнати їх небезпеки смерті. Але насамперед молю Тебе, дорогий Отче, охорони їх від небезпек, що загрожують їхнім душам.

Відверни, Боже, своєю Всемогутньою рукою від моїх дітей все те, що може мати лихий вплив на їхнє безневинне серце, або стати для них можливістю до зла. Охорони, Боже, моїх дітей від гріха. Пішли, благаю Тебе, своїх святих Ангелів, щоб зберігати їх на дорозі життя.

Всемогутній Бог і Отець, переведи щасливо моїх дітей через усі земні небезпеки та бурі і дай, щоб вони щасливо дійшли до пристані спасіння. Амінь.

Фото: Instagram